4 Ağustos 2009 Salı

Kadınların Ömrünün Bir Yılı Kıyafet Seçimine Gidiyor!

Yapılan bir araştırmaya göre, kadınların ömürlerinin bir yılı kıyafet seçimine gidiyor.

ngiliz Daily TeYapılan bir araştırmaya göre, kadınların ömürlerinin bir yılı kıyafet seçimine gidiyor.

Telegraph gazetesinin haberinde, yaşları 16 ila 60 olan 2491 kadının katılımıyla yapılan araştırmada, kadınların ortalama olarak yaşamlarının 287 gününü, işe, akşam yemeklerine, davetlere, tatile, spora ve diğer faaliyetlere ne giyeceklerini seçebilmek için gardıroplarını karıştırarak geçirdiğini ortaya koyduğu bildirildi.

Bu sürenin büyük bölümünün, cuma veya cumartesi akşamları ile tatil için uygun kıyafet seçimine ayrıldığı belirtildi. Uzmanlar, ortalama olarak bir kadının hafta içi her sabah kıyafet seçimi için 16 dakika harcadığı, bu sürenin cumartesi ve pazar sabahları 14 dakika civarında olduğu kaydedildi.

Araştırma, kadınların çoğunun, hafta sonu dışarı çıkmadan önce ne giyeceklerine karar vermek için yaklaşık 20, tatile götürecekleri giysileri seçmek için de her seferinde 52 dakika harcadığını gösterdi.

Kadınların hafta içlerinde de akşam dışarıya giyecekleri kıyafetler için 20 dakika harcayabildiğini ortaya koyan araştırmada, kadınların, tatillerde sabahları uygun giysiyi seçmek için 10, akşam kıyafetleri için de 10 dakika harcadığı ve her iki kadından birinin, işe gitmeden önceki gece 15 dakikasını yarın sabah ne giyeceğini bulmaya ayırdığı gözlendi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

1 yorum:

Ozge Sipahioğlu dedi ki...

benim sabahları 30 dakıkam gidioor:))